PATRYK ZAMOJSKI

25.05.2021

Patryk zahájil profesionální taneční vzdělání na škole v Gdaňsku v deseti letech. Kromě klasického baletu a lidového tance navštěvoval lekce hip hopu, street dance, akrobacie a současného tance.

V 16 letech získal stipendium na Tring Park School for Performing Arts ve Velké Británii, kde pokračoval ve studiu tance se zaměřením na různé formy současného tance.

V roce 2017 absolvoval tříletý program a získal národní diplom Trinity v profesionálním tanci. Jako student měl příležitost hrát na pódiích, mimo jiné v pobaltské opeře v Gdaňsku, v hudebním divadle v Gdyni, v Royal Albert Hall a v Sadler's Wells v Londýně.

Po absolvování školy se Patryk připojil k Chrysalis London Dance Company pod vedením Jodi Blemings. Spolu s kapelou účinkoval v "Triple Bill" pod názvem "SAVAGE" v divadlech v Bracknellu a Londýně. Další epizodou byla dvouměsíční spolupráce s Polským tanečním divadlem a Jacekem Przybyłowiczem na hře "45", která oslavila 45. výročí souboru.

V současné době je Patryk tanečníkem Slezského divadla v Opavě. Premiéra filmu "IDENTITIES" proběhla v sezóně 20/21. Jedná se o celovečerní choreografii ukazující podstatu individuality v 21. století. A každou neděli ho najdete v Katovicích, kde vede kurzy v Tanečním studiu - Akademii umění.

www.facebook.com/theintenziveprogramme